Hakkımızda - Tütsü Dükkanı
Fufhe Hakkında

Fufhe Hakkında

Fufhe 2020 yılında hayata geçen bir koku hareketidir. İnsanların hayata bakış açısına koku ile yön verebileceğine inanmış bir ailenin ortaya çıkardığı online bir koku projesidir. Gergin bir ortamı hoş kokulu bir tütsü çubuğu ile sakinleştirebilirsiniz. İşte tam da bu sırada yüzlerce çeşit tütsüsü ile Fufhe devreye girer ve havanızı bir anda değiştirir. Meditasyon ve yoga ile yakından ilgilidir. Arınmayı sever. Dolayısıyla zihin sadeliği isteyen insanların ulaşmak istediği noktadır aslında Fufhe.

Tütsü Hakkında

Bulunduğunuz ortama farklı bir hava katmak istiyor fakat tütsü nedir, ne işe yarar henüz bilmiyorsanız tütsü kullanımı hakkında detaylı bilgi için okumaya devam edelim.

Tütsü medeniyet tarihi kadar eski olan bir koku türüdür ve tütsü kullanımı binlerce yıllık bir tarihe sahiptir. Günümüz tütsüsünün atası olarak bilinen buhurun tarihinin ise avcı toplayıcı topluluklara kadar uzandığı rivayet edilir. Eski uygarlıklara bakıldığında sedir ağacı, adaçayı, mür, tarçın, ardıç, safran, bal gibi bitkilerden yapılan reçine ve tütsülerin sıklıkla kullanıldığını görmek mümkün.