Tütsü Nasıl Söndürülür? - Tütsü Dükkanı
Tütsü Nasıl Söndürülür?

Çubuk Tütsü Nasıl Söndürülür?

Yanan bir çubuk tütsünün ortalama süresi 45-50 dk. civarındadır. Bu süre bittiğinde tütsü kendiliğinden söner. Bu süreyi beklemeden söndürmek isterseniz eğer yanan kısmın hemen ardını makas ile kesebilirsiniz. Ya da bulunduğunuz yerde toprak varsa yanan ucu toprağa batırabilirsiniz. Tütsüyü yaktığınız ortamda makas veya toprak yok ise sadece yanan ucunu suya sokabilirsiniz. Bu tip durumlarda çubuk tütsünün yanmayan kısımlarını tekrar yakıp kullanabilirsiniz.

Konik Tütsü Nasıl Söndürülür?

Yanan bir konik tütsünün ortalama süresi 30-35 dk. civarındadır. Bu süre bittiğinde tütsü kendiliğinden söner. Bu süreyi beklemeden söndürmek isterseniz eğer konik tütsü çubuk tütsüye göre daha kalın olduğundan makasla kesilmesi pek mümkün olmayacaktır. Bulunduğunuz ortamda su var ise en etkili yöntem yanan tütsüyü bir cımbız veya maşa gibi bir aletle tutarak suyun altına sokmak olacaktır. Konik tütsüler şekli itibariyle söndürüldükten sonra tekrar kullanıma pek müsait değildir.

Geri Akış Şelale Tütsü Nasıl Söndürülür?

Yanan bir geri akışlı şelale tütsünün ortalama süresi 30-35 dk. civarındadır. Bu süre bittiğinde tütsü kendiliğinden söner. Bu süreyi beklemeden söndürmek isterseniz eğer geri akış şelale tütsü çubuk tütsüye göre daha kalın olduğundan makasla kesilmesi pek mümkün olmayacaktır. Bulunduğunuz ortamda su var ise en etkili yöntem yanan tütsüyü bir cımbız veya maşa gibi bir aletle tutarak suyun altına sokmak olacaktır. Geri akışlı şelale tütsüler şekli itibariyle söndürüldükten sonra tekrar kullanıma pek müsait değildir.

Palo Santo Ağaç Tütsü Nasıl Söndürülür?

Yanan bir palo santo ağaç tütsünün ortalama bir süresi yoktur. Çünkü palo santo ağacanın boyutu, gramı ve şekline göre bu değişkenlik gösterir. Södürmek istedğinizde cam,metal,seramik veya yanmaz bir zemin üzerine bastırarak söndürebilirsiniz. Bulunduğunuz ortamda toprak ver ise toprağa batırabilirsiniz. Yine boyutu, gramı ve şekline göre söndürmek istediğiniz palo santoyu hızlıca birçok kez sallayabilirsiniz. Sönen palo santo daha sonra kaldığı yerden yanmaya devam ederek birçok defa kullanma imkanı sunar.